Aranżacja wnętrz,  Design,  Inspiracje

Trendy we wnętrzach 2020, subiektywna opinia i inspiracje na 40 zdjęciach

Do przeglądania trendów wnętrzarskich 2020, podeszłam z dużą rezerwą. Zawsze wolałam operować stylami lub po prostu, czy jednak przede wszystkim, potrzebami mieszkańców i możliwościami przestrzeni. Wychodząc z założenia, że trendy szybko przemijają, a wnętrza pozostają 😉

Rok 2020 zaskoczył mnie jednak bardzo pozytywnie. Trendseterzy branży prognozują bardzo mocne wsłuchanie się w potrzeby użytkownika. To odpowiedź na coraz szybsze tempo życia i zmiany klimatu. Minimalizm, wnętrzarski umiar, zwrot ku naturze, wszytko to będziemy mieli okazję obserwować w najbliższym czasie.

Redaktorzy serwisów branżowych wskazują, że hasło „mindfulness” było wyszukiwane w serwisie Pinterest w kontekście wystroju wnętrz do 200% częściej niż wcześniej. Wystrój wnętrz będzie zatem zmierzał do sprzyjania wypoczynkowi, slow-life i użyteczności.

Prognozuje się coraz większe wykorzystywanie materiałów naturalnych i eko, jako dodatek do królujących nieprzerwanie kamienia i drewna. Kolorystyka wnętrz pozostaje bliska naturze – biele, beże, szarości, jednak udział mocnych kolorów będzie równie istotny i stosowany. Rudy, koralowy, granat, śliwka i nieustająco zieleń, nie tylko już w butelkowym odcieniu, ale i jaśniejszej, cieplejszej wersji.

Nadal królować będzie Biofilia, czyli zapraszanie do wnętrz jak największej ilości roślin. Powrót do natury przejawiać się też będzie we wzornictwie tkanin, tapet, czy ceramiki ściennej właśnie poprzez motywy roślinne, czy geometryczne i etniczne wzory .


Co ogromnie cieszy to bardzo wysoki poziom wzornictwa, widocznego w meblarstwie, oświetleniu, tkaninach i ceramice. Niesłabnąca fascynacja Skandynawskim designem, rozwój i powrót do tradycji Polskiego designu. Wszystko to napawa ogromnym optymizmem co do jakości projektowanych i realizowanych wnętrz.

Materiały, z którymi styka się nasza skóra, będą miękkie i przyjemne – welur, aksamit, wełna, sprzyjać będą naszemu poczuciu wygody i komfortu. Wygląda na to, że świat designu, na stałe zrozumiał i stosuje zasadę, że wnętrza są dla nas i poza tym, że mogą „cieszyć oko” to nasza, użytkowników wygoda i dobre samopoczucie są najważniejsze.

Na koniec zapraszam Was do galerii inspiracji z serwisu Pinterest, życząc oby w 2020 roku nasze wnętrza służyły nam pięknem i wygodą 🙂

Pokój dzienny

  • trendy we wnętrzach 2020

Łazienki i kuchnie

Sypialnie i pokoje dziecka