Design,  Inspiracje,  Miejsca

Targi wnętrzarskie – pigułka inspiracji

Targi wnętrzarskie to cykliczne święto designu, miejsce spotkań branży wnętrzarskiej i meblowej, producentów, architektów i designerów. Na tego typu imprezach kształtują się trendy, umacniają nurty, producenci prezentują nowe kolekcje. W jednym miejscu i czasie otrzymujemy ogromną dawkę inspiracji, pomysłów, konkretnych materiałów i produktów. Oczywiście należy mieć zdrowy dystans do prezentowanych „gotowców” oraz mieć świadomość, że za całością wydarzenia stoją ogromne pieniądze. Małe manufaktury, lokalne zakłady rzemieślnicze zwyczajnie nie stać na prezentowanie swoich wyrobów. Poza dużymi imprezami warto z pewnością śledzić lokalny rynek branżowy i mniejsze imprezy. Przede wszystkim ufać sobie i swojej intuicji, bo projektowanie to nie odtwarzanie gotowych wzorców, ale chyba najcenniejsza w tym wszystkim kreatywna inwencja.

Bezapelacyjnie największym wydarzeniem targowym Europy są coroczne Isaloni Saloni del Mobile w Mediolanie. Impreza odbywa się w kwietniu i przyciąga gości i wystawców z całego świata. Targi mają charakter branżowy i poza weekendem, występ na hale ekspozycyjne mają tylko profesjonaliści. Wystawa odbija się szerokim echem w świecie designu, meblarstwa i wnętrz. Ponad 2 tyś wystawców, 200 tyś. m2 przestrzeni ekspozycyjnej, to dane z 2018r. Impreza wyznacza trendy na kolejne sezony, a każdy pasjonat wnętrz pragnie odwiedzić jak najwięcej stanowisk wystawowych i czerpać z ekspozycji całym sobą.

https://www.salonemilano.it/en/

Polska branża nie pozostaje w tyle, co roku organizowane są liczne imprezy, na których profesjonaliści i pasjonaci mogę zapoznać się z nowościami rynku wnętrzarskiego. Osobiście chciałabym polecić Wam trzy imprezy, których poziom jeśli chodzi o ekspozycje, wystawców i wydarzenia towarzyszące uważam za bardzo wysoki.

4 Design Days w Katowicach http://www.4dd.pl/pl/

Gdynia Design Days http://gdyniadesigndays.eu/pl/wystawy/

Łódź Design Festival http://www.lodzdesign.com/

Chętnie poznam i odwiedze ciekawe wydarzenia krajowe i zagraniczne. Liczę na Wasze polecenia w komentarzach.