Inspiracje

Design, architektura i miasto – co warto czytać

Prasa drukowana w dobie internetu często schodzi na drugi plan, a szkoda, ponieważ do ulubionej gazety znacznie łatwiej wrócić niż odnaleźć ciekawy, kiedyś czytany artykuł w sieci. Jakże przyjemnie jest położyć się latem z ulubioną gazetą na leżaku lub pod drzewem, a w zimowy wieczór pod kocem z ciepłą herbatą.

Oczywiście jest też szereg magazynów online, po które warto sięgnąć. Wkrótce przygotuję wpis na ten temat, jeśli, więc macie swoje ulubione tytuły tego typu prasy, proszę podzielcie się. Niezależnie w jakiej formie warto wybierać gazety, które inspirują, ciekawią, a jednocześnie dają rozrywkę.

Poniżej polecam magazyny, które z przerwami są ze mną od dawna. Na ich nowe wydania często czekam z niecierpliwością porównywalną do premiery filmu. Dajcie proszę znać jaka prasa Was inspiruje i co chętnie czytacie na co dzień.

Elle decoration – design, wnętrza, inspiracje, trendy i nowości z branży, a wszystko to pięknie wydane i opatrzone rewelacyjnymi zdjęciami;

Architektura Murator – merytorycznie i na czasie, wszystkie warte uwagi nowości z branży architektury i urbanistyki

Magazyn Miasta – stosunkowo młode wydawnictwo, które przebija się rzetelnością treści i wnikliwością badania tematu Miasta.