Inspiracje

3 najbardziej inspirujące dokumenty Netflix 2017-2018; architektura i design

Platforma Netflix od lat poza filmami i serialami prezentuje swoim użytkownikom szereg ciekawych i inspirujących filmów dokumentalnych. W temacie designu i architektury jest ich sporo, jednak w ostatnim czasie moje największe zainteresowanie wzbudziły poniższe tytuły.

Abstrakt

https://www.netflix.com/pl/title/80057883

Niesamowita seria dokumentów obrazujących różne oblicza sztuki designu. Projektanci różnych branż pokazują jak design wpływa na nasze życie codzienne. Nowatorskie podejście, wizjonerskie pomysły i kreatywność nieograniczona klasycznym myśleniem. Każdy odcinek to oddzielne działo sztuki dokumentalnej. Zaryzykuję stwierdzenie, że po obejrzeniu tej serii nasze spojrzenie na świat designu nigdy już nie będzie takie samo.

Najbardziej niezwykłe domy świata

https://www.netflix.com/pl/title/80213025

Fascynująca podróż pasjonatów nieruchomości poprzez różne zakątki świata i style architektoniczne. Niesamowite pomysły i realizację, odważne rozwiązania i technologie podjęte przez projektantów i inwestorów otwierają oczy na nietypowe rozwiązania i niesztampowe myślenie o architekturze.

Zaskakujące wnętrza

https://www.netflix.com/pl/title/80184067

Domy, które z zewnątrz nie wyróżniają się niczym szczególnym na tle okolicznej zabudowy, w swych wnętrzach skrywają niesamowite realizacje spełniające marzenia i odzwierciedlające pasje właścicieli. Niesamowita precyzja wykonania, utrzymania wybranej konwencji, ogromne nakłady finansowe, ale przede wszystkim ogromne zaangażowanie właścicieli prowadzi do powstania najbardziej zaskakujących wnętrz jakie możemy sobie wyobrazić.

Mam nadzieję, że przedstawione propozycje Wam się spodobają i pozwolą inaczej spojrzeć na architekturę i design. Liczę też na polecenia Waszych dokumentalnych odkryć, niekoniecznie z platformy Netflix.

Miłego oglądania 🙂